Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

 

Hepimiz, fazlaca evlere hapsolduğumuz çok zorlu bir pandemi dönemi geçirdik/ geçiriyoruz. Kademeli olarak normalleşmeye başladığımız şu günlerde ise; yaz aylarının verdiği enerji ile beraber “tatil” fikri aklımızın bir köşesinden çok sık geçer olmadı mı?

 

Fakat; yazın son aylarına girmek üzere olduğumuz şu günlerde, tatile gitmek için uygun fiyatlı otel bulmaktan belki daha da önemlisi; ucuz uçak bileti bulmak…

Bu yazımızda, sizlere fikir vermesi için ucuz uçak bileti bulmamızı sağlayacak bir kaç küçük püf nokta derlemeye çalıştık.
Haydi gelin, hiç vakit kaybetmeden yapmamız gerekenlere bir göz atalım…

 

  1. Seyahat tarihlerinde esneme yapabilmek…

 

Evet, bu belki de en önemli adım. Çünkü belirli ve yakın bir tarihe ucuz uçak bileti bulma ihtimali malesef oldukça düşük. İşte bunun için, konaklama tarihi seçip uçak bileti bakmak yerine, sizlere; önce uçak bileti alıp, sonra konaklama ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü birinci ve belki de en önemlisi olan bu adım, sizleri konaklama parası kadar uçak bileti parası vermekten kurtarıyor olacak.

 

  1. Havayolları şirketlerinin kampanyalarını yakınen takip edin

 

Hemen hemen hepimiz, akşama kadar defalarca sosyal medya hesaplarımıza bir göz atıp çıkıyoruz belki de… İşte sık sık ziyaret ettiğimiz bu mecrayı, kampanyalardan faydalanmak için kullanmanız da ucuz uçak bileti bulmanızda oldukça faydalı olacaktır. Çünkü havayolu şirketleri, daha çok takipçi toplamak ve kampanyalarını daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için, sosyal medya hesaplarını oldukça aktif kullanmaktalar… Bizlerde bu sayede, dönemsel kampanyaları anında yakalama fırsatına erişebilir ve kampanyalı koltuklarda yerimizi alabiliriz.

 

  1. Uçak bileti arama motorlarında kıyaslama yapın

 

Serbest piyasada git gide çetrefilli bir hal alan rekabetçi fiyatlar, ucuz uçak bileti bulma konusunda da imdadımıza yetişiyor, desek çok da doğru olacaktır. Birçok firmanın bilet fiyatlarını birbiri ile kıyaslamamızı sağlayan bu arama motorları, hele birde seyahat günlerimizi esnetme imkanına sahipseniz, sizlere oldukça avantajlı biletler sunmaktalar...

 

  1. Eğer erken bilet alamıyorsanız, bilet almayı son dakikaya bırakın

 

Evet, inanılır gibi değil ama son dakika alınan biletler, bazen oldukça ucuz olabiliyor. Çünkü, havayolu firmaları uçaklalarını doldurmak istiyorlar ve eğer uçak son dakikaya hala boş kalıyorsa hemen kampanyalı fiyatlardan satışa bilet açıyorlar.. Her ne kadar bu koşulda fazlaca risk alıyor olsanız da, eğer farklı rotalara da açıksanız bu adım sizi oldukça memnun edebilir.

 

  1. Seyahat rotalarınızda esnek olun, alternatif rotalar belirleyin…

 

Hava yolu ulaşım ağının oldukça fazla olduğu Türkiye, bu yönüyle ucuz uçak bileti bulmanızda oldukça fayda sağlayacak görünüyor. Gideceğiniz şehirdeki havalimanı çok yoğun ve çok tercih edilen bir havalimanı olabilir. İşte bu sebeple,sizlere tavsiyemiz: alternatif bir rota oluşturmanız ve yakınlarda bir havalimanı biletlerinin fiyatlarını da değerlendirmeniz…

Çünkü, aktarma bile yapsanız bazen fiyatlar size yarı yarıya avantaj sağlıyor.

  1. Mill biriktiren kredi kartları öncelikli tercihiniz olsun

Hemen hepimiz, gündelik hayatımızda bir yada birden fazla kredi kartını aynı anda kullanır olduk. İşte bu kullanımlarınızdan dolayı, sizlere avantajlı kampanyalar sunan bankalar, öncelikli tercihleriniz arasında olmalı. Yani; alışveriş yaptıkça uçuş puanları biriktiren kredi kartları, sık seyahat yapan birisi için bulunmaz bir aslında. Hele bir de, ileri tarihli biletler bakıyor ve bu satın almaları uçuş puanlarınızla yapıyorsanız, belki de bedavadan biraz pahalıya uçuyor olacaksınız…
Özetle; gündelik hayatınızda kredi kartının hatırı sayılır bir yeri varsa, bu adımı değerlendirmeniz sizlere ucuz uçak bileti bulmanız konusunda büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Diğer taraftan Ankara hava limanı transferleriniz için sorun yaşamak istemiyorsanız rezervasyonunuzu erkenden yaptırmak için kurumsal iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.


0 Yorum

    İlk yorum bırakan sen ol.

Yorum Yaz

Ortaklarımız Ve

Müşterilerimiz

Ortaklarımız ve Müşterilerimiz
Ortaklarımız ve Müşterilerimiz
Ortaklarımız ve Müşterilerimiz
Ortaklarımız ve Müşterilerimiz
Ortaklarımız ve Müşterilerimiz